ENDOSKOPİK KİLO VERDİRME PROGRAMLARI

ENDOSKOPİK OBEZİTE TEDAVİSİ

ENDOSKOPİK KİLO VERDİRME PROGRAMLARI

Endoskopik kilo verdirme programı mideye kilo verdirici ilaç enjeksiyonu veya mideye balon yerleştirilmesi uygulamasını da içeren sağlıklı kilonun devam ettirilebilmesi için gerekli yaklaşımların bütünüdür.  

PROGRAM NASIL İŞLEMEKTEDİR

Her hasta deneyimli gastroenterolog ve diyetisyen tarafından gerekli zaman ayrılarak birebir değerlendirilmektedir. Vücut kitle indeksi 27.5 ve 40 arasında olan ve yaklaşık 20 kg civarı kilo kaybı hedefleyen kadın ve erkekler için uygun programlardır. Daha yüksek vücut kitle indeksine sahip kişilerde de uygulanabilmektedir.

Endoskopik kilo verdirme programıyla uzun süreli kilo kaybının sağlanması yanı sıra bu program kişilere kısa sürede hızlı ve güvenilir kilo kaybı olanağı sunmaktadır. Endoskopik yöntemle hızlı kilo verdirilmesi sağlanıyor ve diyetisyen, yaşam tarzı değişikliği gibi destek yaklaşımlarıyla da kalıcı kilo kaybı hastada sağlanmış oluyor. 

Endoskopik kilo verdirme programları aşağıdaki yaklaşımları içermektedir.

1-Endoskopik tedavi yaklaşımları konusunda deneyimli gastroenterolog tarafından değerlendirme

2-Diyetisyen kontrolünde diyet düzenlenmesi

3-Mide enjeksiyonu (ilaç-toksin) uygulaması

4-Mide Balon uygulaması

BAŞLANGIÇ DEĞERLENDİRMESİ

İlk basamak olarak konusunda deneyimli bir gastroenterolog tarafından değerlendirileceksiniz. Muayenenizle birlikte hastalıklarınızı ve aile hikayenizide içeren geçmiş medikal hikayeniz, kilo verme hedefleriniz doktorunuzla birlikte değerlendirilecektir. Kilo verdirme programının ayrıntılarını ve sormak istediğiniz soruları doktorunuzla paylaşabileceksiniz. Size uygun olan uygulanacak programı doktorunuz ile değerlendireceksiniz.

DİYETİSYEN KONSULTASYONU

Konusunda deneyimli diyetisyenimiz ile yaklaşık 1 saati bulan bir diyet değerlendirmesi yapacaksınız. Bu görüşme esnasında yeme alışkanlıklarınız ve sağlıklı bir diyet yaklaşımını hayatınıza yerleştirilmesi için değerlendirmelerde bulunacaksınız. Diyetisyenimizin size ayrıca özel gıdalar, beslenme ürünleri ve yaşam tarzı değişiklikleri konusunda önerileri olacaktır.

AYAKTAN ENDOSKOPİK İŞLEMLER İLE KİLO VERME PROGRAMI

Belirli miktarda, ameliyat olmadan, hızlı ve güvenilir kilo verme isteğiniz varsa deneyimli gastroenteroloğumuz basit, ağrısız endoskopi ile mide enjeksiyonu veya mide balonu uygulamalarını yapmaktadır. Bu uygulamalar ile mide kasına ilaç-toksin enjeksiyonu veya mideye yumuşak yer kaplayıcı balon yerleştirilmesi yapılmaktadır. Bu işlemler ile midede uzamış tokluk hissi ile 3-6 ay gibi bir sürede kilo kaybı sağlanmış olmaktadır.

PROGRAM ÜCRETLERİ VE RANDEVU

Kilo verdirici program ücretleri hasta tarafından karşılanmaktadır. Sigorta kabul edilmemektedir.

Randevu almak için 0 532 543 8778 numaralı telefon ile iletişime geçiniz.

Regnum Sky Tower, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:57/71,  Çukurambar, Ankara